Новини публікуються мовою оригіналу

Набрання чинності торгівельною частиною Угоди між Україною та ЄС передбачає перш за все скасування (в окремих випадках — суттєве зменшення) експортних та імпортних мит.

Загалом, Україна та ЄС скасують імпортні мита на близько 97% та 96,3% товарів відповідно. Увізні мита будуть негайно скасовані на більшість промислових товарів (82,6% — Україна та 91,8% — ЄС).

Для решти товарів установлено перехідні періоди, а для легкових автомобілів та одягу, який був у використанні, передбачено застосування спеціальних захисних механізмів. Вони спрямовані на захист вітчизняної автомобільної та легкої промисловості.

Для сільськогосподарської продукції мита буде скасовано на 35,2% тарифних ліній в Україні та на 83,1% — в Євросоюзі. Щодо решти товарів, то для 52% тарифних ліній Україна запроваджує перехідні періоди тривалістю від 1 до 7 років, для 9,8% — часткову лібералізацію та для 3% — безмитні тарифні квоти.

Дані запозичені із сайта Бізнес по-європейськи: путівник для малого та середнього бізнесу (у рамках проекту ЄС та Мінекономіки «Проект «Інформування щодо Угоди про асоціацію: що це означає для мене?»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»