За словами Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка, після прийняття закону про трансфертне ціноутворення, як перед платниками податків, так і перед контролерами постала не менш важлива задача – якісна його імплементація. Це і узгодження усіх «білих плям» закону через затвердження відповідних нормативно-правових актів, які Міндоходів вже розробило та винесло на обговорення із бізнесом. А також підготовка відповідних фахівців, як з боку Міністерства, так і бізнесу. Так, у структурі Міндоходів вже створене спеціальне управління, яке займатиметься виключно питанням трансферного ціноутворення, функціонує Центр моніторингу товарних ринків, на який покладена аналітична функція.

Також було зазначено, що закон буде впроваджуватися, як і приймався, під пильним контролем громадськості та в умовах постійного діалогу з бізнесом. Стурбованість – це природно.

На думку міністра одним із питань, що турбує бізнес і за яким буде знайдено компроміс — це підконтрольність операцій з контрагентами, що знаходяться у тих країнах, де ставка податку на 5% та більше нижча, ніж в Україні. На сьогодні це 92 країни.

Наостанок було повідомлено, що попереду на бізнес чекає не «спаринг із контролюючими органами на ринзі трансфертного ціноутворення», а конструктивна робота, чіткі та зрозумілі для усіх сторін правила гри.

 

За інформацією прес-служби Міндоходів

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»