Як і раніше банки приймають документи для виплати зарплати та здійснюють такі виплати (перерахування) лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів про сплату ЄСВ. Водночас сума сплаченого ЄСВ повинна складати не менше ніж 1/3 суми коштів для виплати зарплати.

Якщо ж сума ЄСВ до сплати менша ніж 1/3 зарплати — платник ЄСВ повинен разом із платіжними документами надати банку оригінал довідки-розрахунку  (додаток 1 до Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого Наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 453), погоджений з органом доходів і зборів. Раніше для погодження звертались до ПФУ. Довідка-розрахунок  оформлюється в трьох примірниках. Один із них надається банку, другий — органу Міндоходів, третій — залишається в платника ЄСВ.

Нагадаємо: Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затверджений Наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 453, набрав чинності 01.10.2013 р.

Детальніше про інші нюанси нового адміністрування ЄСВ читайте в «Інтерактивній бухгалтерії» № 106 за 2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»