Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві попереджає: власні кошти підприємця-єдинника, які внесено на підприємницький рахунок, включаються до доходів (лист від 18.12.2015 р. № 4024/К/26-15-12-02-14).

Відповідно до п. 292.1 ст. 292 ПКУ, доходом платника єдиного податку фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого й нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах від 12.11.2003 р. № 492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, які відкриваються для провадження підприємницької діяльності, та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»