Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 112.01 «ЗІР» ДФСУ надала відповідь на запитання: хто є платником земельного податку за земельну ділянку, яка перебуває у власності фізособи — засновника фермерського господарства й надана для ведення фермерського господарства?

Згідно зі ст. 269, ст. 270 ПКУ, платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок і землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні.

Тож податківці наголошують: оскільки платником земельного податку є власник земельної ділянки, то фізособа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, у якому визначено цільове призначення земельної ділянки — для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку.

Зокрема, нарахування фізособі (громадянину) сум земельного податку здійснюється контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року (п. 286.5 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»