Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо недопущення затягування строків проведення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю гуманітарної допомоги» від 08.12.2015 р. № 865-VIII (даліЗакон № 865-VIII).

Зокрема, Законом № 865-VIII передбачено:

  • обов’язковість розміщення на офіційному веб-сайті спеціальних уповноважених державних органів із питань гуманітарної допомоги рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою;
  • обов’язковість направлення рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою до органів доходів і зборів та інших державних органів у порядку, визначеному КМУ;
  • відповідальність за нерозміщення та/або несвоєчасне розміщення рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою на офіційному веб-сайті, а також за ненаправлення та/або несвоєчасне направлення такого рішення до органів доходів і зборів та інших державних органів посадові особи спеціально уповноважених державних органів із питань гуманітарної допомоги.

Також Законом № 865-VIII передбачені строки проведення відповідних видів контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги органами, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний і радіологічний контроль товарів (предметів) гуманітарної допомоги. А саме:

  • відбір зразків товарів (предметів) — 1 день;
  • безоплатне оформлення всіх документів під час здійснення та за результатами здійснення зазначених видів контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги — не пізніше 8 днів.

Окрім того, керівник органу, який безпосередньо здійснює відповідний державний контроль, може прийняти мотивоване рішення (із зазначенням конкретних підстав) про подовження зазначеного строку, але не більш як на 30 днів.

Відзначимо: за посадовими особами відповідних органів передбачено відповідальність за порушення таких строків проведення відповідного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»