Новини публікуються мовою оригіналу

Держпраці на своєму сайті надало відповідь на запитання: чи мають право позаштатні працівники на щорічні відпустки і, якщо мають, то за які кошти такі відпустки мають оплачуватися?

Поняття «позаштатних працівників» у законодавстві про працю України не передбачено, відповідно — відсутні й вимоги до процедури оформлення із ними трудових відносин.

Якщо ж працівники прийняті на роботу на підставі письмового трудового договору на визначений строк та укладання трудового договору оформлено шляхом видання наказу про прийняття працівників на роботу, то, незалежно від наявності у штатному розписі посад, на які були прийняті працівники, можуть мати місце трудові відносини.

Відсутність посад у штатному розписі не є перешкодою для надання працівникам щорічних відпусток.

Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу й інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності. Для установ та організацій, що фінансуються з бюджету, — це кошти, які виділяються із відповідних бюджетів, а також частина доходу, одержаного внаслідок господарської діяльності й з інших джерел.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»