Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовці повідомляють, що в рамках підготовки до переходу від постатейного фінансування до системи оплати за надані послуги на засіданні Кабміну прийнято рішення спростити процедуру фінансування для закладів охорони здоров’я незалежно від виду медичної допомоги, яку надає заклад, і від того, з якого рівня бюджету фінансується.

Відповідні зміни були внесені до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.

На думку МОЗ, таке рішення сприятиме спрощенню та зменшенню документообігу в закладах охорони здоров’я, спрощенню порядку перерозподілу бюджетних коштів у частині внесення змін до планів використання бюджетних коштів і надає можливість самостійно визначати першочерговість платежів.

Урядовці нагадують: фінансування за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету вже було запроваджено у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і Києві, а також у закладах охорони здоров’я, що надають  первинну медичну допомогу, та допомогло підвищити ефективність використання бюджетних коштів. Саме тому було прийняте рішення поширити порядок фінансування за скороченою класифікацією видатків на заклади охорони здоров’я, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, незалежно від виду медичної допомоги, який надає такий заклад, і від того, з якого рівня бюджету фінансується.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»