Новини публікуються мовою оригіналу

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС із ТВП на власній сторінці в соцмережі Фейсбук роз’яснила: у разі якщо фізичні особи — підприємці, які провадять незалежну професійну діяльність і працюють, відповідно, не за трудовим договором, виявляють бажання бути застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності, то обов’язковою умовою буде укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з органами ДФС за місцем проживання.

Особливості укладення, зміни та припинення договору про добровільну участь визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV, у разі настання страхового випадку застраховані особи мають право на такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок ФСС із ТВП:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (у т.ч. догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання (окрім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
  • оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»