Новини публікуються мовою оригіналу

Спеціалісти ДФС України розповіли, коли потрібно подати звітність, якщо граничний строк установлено до 10 числа.

Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (даліЗакон № 481), суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом № 481 ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (у т.ч. імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів за формою, установленою цим органом.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV зі змінами й доповненнями (даліЦивільний кодекс), якщо в зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню в цей строк (термін).

Отже, податківці дійшли такого висновку: граничним строком подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу (у т.ч. імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів є 9 число наступного місяця.

У разі якщо закінчення строку подання звітності припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»