Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Харківській області в листі від 20.11.2015 р. № 2554/Ф/20-40-17-02-15 роз’яснило деякі нюанси сплати земельного податку фізособами-єдинниками.

Контролери повідомили: якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу — підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов'язку нарахування, сплати й подання податкової звітності із земельного податку.

У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди (одночасно з правом найму будівлі чи іншої капітальної споруди (їх окремої частини)) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони перебувають, а також яка прилягає до будівлі чи споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов'язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки. У такому випадку фізична особа — підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності із земельного податку.

 Якщо земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), їх частини або нежилі приміщення в багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності фізичної особи (фізособи-підприємця — платника єдиного податку) та використовуються для провадження господарської діяльності, не надавалась їй у встановленому чинним законодавством порядку, то за таку земельну ділянку фізособа-підприємець — платник єдиного податку сплачує податок на загальних підставах, у т.ч. — у разі надання в оренду будівлі, споруди (їх частини), нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»