Новини публікуються мовою оригіналу

На сайті ВГСУ оприлюднено постанову Пленуму «Про узагальнення судової практики вирішення спорів, що виникають у сфері надання послуг з електропостачання» від 16.12.2015 р. № 3.

У самій постанові йдеться про підсумок рішень за попередні роки.

Наприклад, наведена правова позиція постанови ВСУ від 08.10.2013 р. № 21-220а13, згідно з якою включення до договору про постачання електричної енергії пункту, що передбачає право постачальника електроенергії обмежити чи припинити електропостачання за умови несплати будь-яких рахунків, у т.ч. — й у разі несплати рахунків, виставлених на оплату авансових платежів, за електроенергію, яка буде спожита в заявленому періоді, суперечить положенням ч. 2 ст. 24 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР.

Предметом спорів названої категорії є: скасування оперативно-господарської санкції, стягнення вартості недоврахованої електроенергії відповідно до оперативно-господарської санкції, стягнення заборгованості (нарахованих штрафних санкцій, пені, штрафів) за спожиті енергоносії, визнання недійсним акта про порушення, зобов'язання до укладення договору про електропостачання тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»