Новини публікуються мовою оригіналу

Визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, на підставі мінімальних, довільних або фіктивних вартостей, а також індикативних цін, не передбачено законодавством і не здійснюється на практиці. До того ж вона не відповідає Угоді про застосування ст. VII ГАТТ. Про це зазначила ДФС у листі від 26.11.2015 р. № 3205/2/99-99-25-03-03-10.

Слід зазначити: лист було адресовано на депутатський запит і недвозначно наведено «про зацікавленість у вивченні досвіду Грузії з питань митної оцінки з метою приведення у відповідність до міжнародних гармонізованих правил і практики, утіленій у ГАТТ/СОТ та нормах Всесвітньої митної організації», тому, можливо, незабаром на митне законодавство чекають зміни.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України, відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод — за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції). Основний метод визначення митної вартості не застосовується у виняткових випадках, передбачених ст. 58 МКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»