Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.19 «ЗІР» надала відповідь на запитання:

які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій у разі здійснення платником як обкладених ПДВ операцій із постачання, так і звільнених від оподаткування, у т.ч. — у разі постачання підакцизних та імпортованих товарів?

Контролери зазначили: у верхній лівій частині податкової накладної за щоденними підсумками операцій робиться відповідна помітка «X» і зазначається тип причини «11». У рядку «Особа (платник податку) — покупець» зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» — умовний ІПН «100000000000».

Обсяги операцій із постачання товарів (у т.ч. підакцизних та імпортованих) у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій, у разі постачання за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ) відображаються так:

  • окремим рядком показники щодо обсягів постачання підакцизних та імпортованих товарів за кодами УКТ ЗЕД;
  • окремим рядком показники щодо загальної суми вартості поставлених товарів, за вирахуванням обсягів постачання підакцизних  та імпортованих товарів. У такому випадку в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної вказується — «Товари/послуги в асортименті». Графи 5.1, 5.2, 6 та 7 не заповнюються.

Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.

Тобто в разі одночасного постачання одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 12 і граф 8–11).

Під час складання податкової накладної для операцій, що обкладаються ПДВ, у графах 8, 9, 10 відображається загальний обсяг постачання (база оподаткування) товарів/послуг залежно від ставки оподаткування. У графі 13 зазначається загальна сума коштів, яка підлягає сплаті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»