Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру, які мають отримувати оператори ринку харчових продуктів» від 05.09.2013 р. № 442 (далі — Закон № 442) погоджено скасувати низку дозвільних документів для виробників харчової продукції.

Відтепер для отримання ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного та плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів  не потрібно буде надавати довідку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, про санітарно-технічний стан виробництва й безпеки праці.

Продукти харчування, продовольча сировина та питна вода, а також супутні матеріали, що контактують із радіонуклідами під час виробництва, зберігання, транспортування та реалізації, більше не підлягатимуть сертифікації відповідно до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання» від 14.01.1998 р. № 15/98-ВР. Однак залишається чинною вимога про те, що вміст радіонуклідів у продуктах харчування, продовольчій сировині та питній воді не може перевищувати затверджених у встановленому порядку норм.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру, які повинні одержувати оператори ринку харчових продуктів» від 05.09.2013 р. № 442-VII

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»