Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ оприлюднив Перелік індикаторів підозрілих фінансових операцій та додаткових документів, необхідних для проведення аналізу, наведений у додатку до листа від 18.12.2015 р. № 25-02002/101317.

Аналіз проводитиметься в разі здійснення чи наміру здійснення таких фінансових операцій:

  • купівля іноземної валюти з метою перерахування за межі України;
  • перерахування іноземної валюти за межі України;
  • перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів, відкриті в уповноважених банках;
  • перерахування коштів на користь нерезидентів через філії вповноважених банків, відкриті на території інших держав;
  • надання згоди на обслуговування операцій за договором (у т.ч. — унесення змін) щодо отримання резидентами кредитів, позик, поворотної фінансової допомоги в іноземній валюті від нерезидентів, щодо яких виявлені індикатори підозрілих фінансових операцій.

Аналіз документів уключає вивчення суті й мети фінансової операції, інформації про її учасників і здійснюється з метою виявлення індикаторів підозрілої фінансової операції, ознак здійснення банком ризикової діяльності  та/або підстав уважати, що характер або наслідки фінансових операцій можуть нести реальну чи потенційну небезпеку використання вповноваженого банку з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму чи фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»