Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін уніс до Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (№ 3688), розроблений з урахуванням зауважень народних депутатів.

У частині регулювання спрощеної системи оподаткування Уряд пропонує, зокрема, такі зміни.

1. Зменшити розмір граничного річного обсягу доходу єдинників групи 3 до 5 млн грн (наразі відповідний показник становить 20 млн грн).

2. Вилучити застереження щодо того, що права власності/користування земельними ділянками, що є об’єктом оподаткування єдинників групи 4, повинні бути оформлені й зареєстровані відповідно до законодавства.

3. Збільшити відсоткові ставки єдиного податку для єдинників групи 3 до 3 та 5% для платників і неплатників ПДВ відповідно (наразі — 2 та 4%).

4. Збільшити розмір ставок податку для єдинників групи 4:

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди) — 0,81 (наразі — 0,45);
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,49 (наразі — 0,27);
  • для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,49 (наразі — 0,27);
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,16 (наразі — 0,09);
  • для земель водного фонду — 2,43 (наразі — 1,35);
    • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди, —5,4 (наразі — 3).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»