Новини публікуються мовою оригіналу

У Єдиному реєстрі судових рішень опублікована постанова Вінницького апеляційного адмінсуду «Щодо правомірності надання копій документів у зменшеному масштабі» від 09.12.2015 р. у справі  № 824/1328/15-а.

Так, позивач звернувся до Вінницького апеляційного адмінсуду в зв’язку з тим, що ГУ ДФС у Чернівецькій області надало відповідь на запит позивача з копіями подань на 26 арк. на паперових носіях (у зменшеному вигляді 1:6). На його думку, копії запитуваних документів, зменшені в 6 разів, унеможливлюють ознайомлення з їх змістом. Відповідно, позивач просить суд визнати протиправними дії начальника ГУ ДФС у Чернівецькій області щодо умисного обмеження доступу до запитуваної ним інформації.

Однак судді апеляційну скаргу позивача лишили без задоволення з огляду на таке:

1) у разі надання відповіді на запит відповідачами не було вчинено будь-яких неправомірних дій, за які встановлено відповідальність Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI;

2) вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затверджені наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55, поширюються на оригінали документів, а не на їх копії. Тобто жодної вимоги щодо формату копії документів чинне законодавство не містить;

3) оскільки на момент розгляду справи в суді позивач отримав запитувану інформацію  в повному обсязі та в масштабі 1:1, підстави для зобов'язання ГУ ДФС у Чернівецькій області повторно розглянути його запит на інформацію й повторно надати йому копії запитуваних документів відсутні.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»