Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 11.12.2015 р. № 26417/6/99-99-17-03-03-15 розглянула питання щодо нарахування (утримання) ПДФО, військового збору та ЄСВ на доходи, які виплачуються юридичною особою фізособі-підприємцю — платнику єдиного податку групи 3.

Зокрема, контролери зазначають: юридична особа при виплаті доходів фізособі-підприємцю — платнику єдиного податку групи 3 не повинна нараховувати (утримувати) ПДФО, військовий збір, оскільки, відповідно до норм ПКУ, платник єдиного податку здійснює оподаткування такого доходу самостійно. При цьому юридична особа, яка виплачує дохід зазначеній особі, зобов’язана відобразити такі виплати в податковому розрахунку форми № 1ДФ.

Разом із цим ЄСВ не нараховується й не утримується юридичною особою за умови, якщо виконувані роботи (надавані послуги) фізособою-підприємцем — платником єдиного податку відповідають видам його діяльності згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Відзначимо: з метою уникнення порушень чинного законодавства юридичній особі, яка має господарські відносини з фізособою-підприємцем — платником єдиного податку, достатньо станом на дату виплати доходів такому платнику мати інформацію про види його господарської діяльності, оприлюднену на офіційному веб-сайті ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»