Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 07.12.2015 р. № 26178/6/99-99-15-04-01-15 роз’яснила: у разі якщо споживчі властивості товарної продукції з мінеральної сировини головними визначають смакові домішки (лимонад, сітро, соки, морси, нектари тощо), база оподаткування обчислюється за розрахунковою вартістю.

ДФС також зазначила: бутильовані мінеральні води є товарною продукцією гірничого підприємства, що вироблена згідно із вимогами ДСТУ «Фасовані води», а води із вмістом соків і сиропів — вироблені із сировини, що є товарною продукцією гірничого підприємства.

У разі якщо товарна продукція гірничого підприємства піддана передбаченій передпродажній підготовці відповідно до вимог державного регулювання, що передбачає її дозування за обсягами місткості та забезпечення подовження строку споживання (фасування й насичення вуглекислим газом), база оподаткування визначається як більша із величин за розрахунковим методом і фактичною ціною реалізації. При цьому величина доходу в останній зменшується на суму витрат, що пов’язані з передпродажною підготовкою.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»