Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 01.12.2015 р. № 25678/6/99-99-19-02-02-15, керуючись ст. 52 ПКУ, розглянула питання щодо оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи.

За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові (п. 1 ст. 1130 Цивільного кодексу України (даліЦКУ)).

Зокрема, оператор спільної діяльності повинен складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які необхідні учасникам спільної діяльності без створення юридичної особи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах і зобов’язаннях (абз. 8 п. 19 П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції»).

Оскільки нова редакція р. III ПКУ не містить положень щодо окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юридичної особи, то починаючи із 01.01.2015 р. договори про спільну діяльність не є окремими платниками податку на прибуток підприємств.

Разом із цим цивільним законодавством передбачено обов’язок ведення відокремленого бухобліку спільної діяльності учасником, визначеного договором із метою відшкодування витрат і збитків, пов’язаних зі спільною діяльністю учасників, розподілу прибутку, одержаного учасниками договору в результаті їх спільної діяльності, тощо.

Тож податківці повідомляють: прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, ураховується при визначенні фінансового результату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухобліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»