Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Волинській області в листі від 11.12.2015 р. № 1517/П/03-20-17-01-10 розглянуло питання щодо обов’язковості реєстрації платником ПДВ при переході на загальну систему оподаткування в разі перебування платника на обліку як платника єдиного податку групи 2 та перевищення обороту від провадження господарської діяльності за 9 місяців 2015 року 1 млн грн.

Зокрема, податківці нагадують: у разі переходу осіб зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, установлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 р. XIV ПКУ, за умови, якщо загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг таких осіб протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ), реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, у якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, установлених ПКУ (абз. 1 п. 183.4 ПКУ).

Наголосимо: якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно заяву та, відповідно, не зареєструвалась як платник ПДВ, контролюючий орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з ПДВ (п. 54.3 ПКУ).

Окрім того, така особа несе відповідальність за ненарахування чи несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту й отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»