Новини публікуються мовою оригіналу

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС із ТВП на своїй сторінці в мережі Фейсбук надала відповідь на запитання: чи вправі комісія із соціального страхування підприємства, яка призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності, вимагати від працівника, який отримав травму невиробничого характеру, пояснень, а в разі відмови — надати пояснення прийняти рішення про відмову в призначенні допомоги?

Комісія (уповноважений) із соціального страхування розглядає підставу і правильність видачі листка непрацездатності, приймає рішення про призначення чи відмову в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності, про припинення її виплати (повністю або частково) (постанова від 23.06.2008 р. № 25).

У разі потреби комісія із соціального страхування організації з'ясовує обставини й причини отримання травми невиробничого характеру та приймає рішення про призначення чи відмову в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності, що фіксується в протоколі засідання комісії. Проте відмова працівника надати пояснення не може бути підставою для відмови в наданні матеріального забезпечення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»