Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці надали роз’яснення щодо необхідності платникам ПДВ подавати до контролюючих органів податкові декларації з ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не проводилася.

Так, пп. 7 п. 5 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966, визначено: сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається в ряд. 24 податкової декларації з ПДВ і переноситься до ряд. 20.1 податкової декларації з ПДВ наступного звітного (податкового) періоду.

Податкова декларація з ПДВ подається платником за звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в податковій декларації звітного періоду, то податкова декларація з ПДВ за такий звітний період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (у т.ч. суми від’ємного значення попередніх періодів), то податкова декларація з ПДВ за такий звітний період на підставі п. 49.2 ст. 49 ПКУ платником може не подаватися.

ДПІ в Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»