Новини публікуються мовою оригіналу

Якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням строку, але податок був сплачений своєчасно, до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України, визначено, що платник податків із підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв і тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20-го числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою в порядку, установленому ст. 46 ПКУ.

Згідно з п. 120.1 ст. 120 ПКУ, відповідальність за неподання  або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними  нараховувати й сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), — штраф у розмірі 170 грн за кожне таке неподання чи несвоєчасне подання.

Ті самі дії, учиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення,  тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Нагадуємо: такі штрафи застосовуються в разі неподання (несвоєчасного подання) декларацій за всіма видами податків і зборів, а не лише акцизного податку.

Довідково: лист Міжрегіонального ГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників «Щодо відповідальності за несвоєчасне подання декларації з акцизного податку» від 21.10.2015 р. № 233377/10/28-10-06-11.

Прес-служба  ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»