Новини публікуються мовою оригіналу

При здійсненні фізичними особами операцій із торгівлі цінними паперами, функції податкового агента виконує професійний торговець (пп. 170.2.9 ПКУ), зокрема при укладанні договору доручення, у яких торговець виступає однією зі сторін. Про це повідомляє ГУ ДФС у Київській області в листі від 09.12.2015 р. № 3888/10/26-15-13-06-01-26.

Разом із тим виконання обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє фізичну особу — платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій із купівлі й продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених у пп. 170.2.8 ПКУ.

Зокрема, не включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України та казначейськими зобов’язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у т.ч. — від зміни курсу іноземної валюти (пп. 165.1.52 ПКУ).

Згідно із ч. 2 ст. 10 Закону № 3480, до державних облігацій України належать облігації внутрішніх державних позик України, облігації зовнішніх державних позик України, цільові облігації внутрішніх державних позик України тощо. Депозитарні установи, включаючи банки, й особи, уповноважені здійснювати такі виплати, податків і зборів не утримують, а здійснюють функції податкового агента тільки в частині повідомлення органу ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»