Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 04.12.2015 р. № 18542/10/26-15-15-01-18 розглянуло питання щодо розрахунків коригування до податкових накладних.

Передусім пригадаємо: якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, то суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню. Зокрема, якщо зменшується сума компенсації на користь платника податку — постачальника, то:

  • постачальник — зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
  • отримувач — зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг (пп. 192.1.1 ПКУ).

Зауважимо: постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Тож податківці повідомляють: якщо покупцем не були повернуті продавцю раніше поставлені товари/послуги та протягом строку позовної давності не була здійснена оплата за такі товари/послуги, продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов’язань із ПДВ при списанні дебіторської заборгованості.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»