Новини публікуються мовою оригіналу

Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ. Реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.

Із моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, виписки податкових накладних.

У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.

Окрім того, п. 184.7 ст. 184 ПКУ встановлено обов’язок платника визначати податкові зобов’язання з ПДВ у випадках, передбачених цим пунктом, не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку.

Таким чином, день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ, а отже, у день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право складати податкові накладні.

При здійсненні операцій із постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний у встановлені строки скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) і надати покупцеві за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

Отже, податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку в день анулювання реєстрації такої особи як платника ПДВ, для покупця таких товарів/послуг є підставою для віднесення зазначеної в ній суми податку до податкового кредиту за умови виконання інших вимог щодо формування податкового кредиту, визначених ПКУ.

ДПІ в Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»