Новини публікуються мовою оригіналу

Накази Мінекономрозвитку №№175, 182–188, які було прийнято в грудні, скасовують 12776 ГОСТів. Більшість із них будуть чинними ще 2 роки (до початку 2018 року) для того, щоб бізнес устиг пристосуватися до нових умов.

І хоча дотримання ГОСТів юридично було не обов’язковим, існував імператив щодо їх застосування як у текстах самих ГОСТів, так і в численних підзаконних актах. Мінекономіки зняло такий обов’язок остаточно.

«У технічних регламентах містяться всі необхідні вимоги щодо безпеки продукції. Проте, на відміну від застарілих держстандартів, регламенти не висувають вимог щодо конструкції, дизайну виробів. Наприклад, стандарт чітко регулює, скільки ніжок має бути у стільця, якої висоти спинка тощо. А технічні регламенти вимагають лише, щоб стілець був безпечним і виробленим із матеріалу, який відповідає санітарним і екологічним вимогам. Скільки ж ніжок у ньому буде, якою буде спинка й чи буде в нього ця спинка взагалі — це вже особисте рішення виробника, конструктора, дизайнера», — зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»