Нещодавно Міндоходів анонсував спільний проект Міністерства доходів і зборів України та Міністерства освіти і науки України — підручник та програму «Основи податкових знань». Вони призначені для учнів 9-х класів із поглибленим вивченням суспільно-економічних предметів. Цей курс спрямований на реалізацію допрофільної підготовки школярів.

Спецкурс «Основи податкових знань» викладатиметься як факультатив в усіх загальноосвітніх школах України. Школярі вивчатимуть історію виникнення та розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення. Половину годин курсу відведено на ознайомлення з тим, які є види податків і зборів, які з них сплачує їх родина, і на те, як їх обчислювати та сплачувати. Підручник містить багато практичних завдань. Наприклад, діти зможуть самостійно обчислити суму ПДВ, що сплачується під час покупки  товару, чи прорахувати суму видатків і доходів державного бюджету, що дасть їм розуміння принципів формування головного кошторису країни.

Міністр Клименко запевнив, що обидва відомства продовжують роботу над тим, щоб створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. У  наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також у 10-х та 11-х класах.

За матеріалами офіційного сайту Міндоходів

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»