Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до пп. 268.7.3 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України (далі ПКУ), базовий податковий (звітний) період із туристичного збору дорівнює календарному кварталу.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено: податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щокварталу, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів (пп. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 ПКУ).

Якщо в результаті запровадження нового податку чи зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності (п. 46.6 ст. 46 ПКУ).

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є дійсними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Нова форма податкової декларації з туристичного збору затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 р. № 636 (даліНаказ № 636), який набрав чинності 18.08.2015 р.

З огляду на те що базовим податковим (звітним) періодом для платників туристичного збору є календарний квартал, то форма податкової декларації з туристичного збору, затверджена Наказом № 636, використовуватиметься платниками збору для складання звітності за 2015 рік починаючи із 01.01.2016 р., у тому числі й для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі
м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»