Новини публікуються мовою оригіналу

Змінами до Постанови № 1013 посадовий оклад (тарифна ставка) працівника І тарифного розряду  з оплатою за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці (далі  — ЄТС), затвердженою постановою КМУ від 30.08.2002 р. № 1298, із 1 грудня 2015 року становить 1113 грн (із 01.09.2015 р. до 30.11.2015 р. було 1012 грн).

До того ж Уряд не просто збільшує розмір посадових окладів  працівника І тарифного розряду, а й прописує в пп. 1 п. 1 Постанови № 1013 диференційовано, які мають бути встановлені в штатному розписі із 1 грудня 2015 року посадові оклади від 1 до 25 тарифних розрядів за ЄТС.

Проте чи зросте в підсумку зарплата після підвищення посадових окладів?

Ні! Бо фонд оплати праці, затверджений кошторисом, лишається таким самим, а збільшення коштів у зв’язку з появою Постанови № 1013 бюджетники можуть не очікувати.

Ба більше, указується, що нові розміри посадових окладів установлюються в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах установ, у т.ч. за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій.

Інакше кажучи, хочуть, аби посадові оклади збільшили з 1 грудня 2015 року до вказаних розмірів, однак за межі фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі, не виходили, що можна забезпечити лише зменшивши розміри інших необов’язкових зарплатних виплат (доплат, надбавок, премій).

Тобто це —  просто гра в розрахунки й маніпуляція цифрами, а не реальне зростання зарплати.

Варто згадати й про іншу норму із п. 3 Постанови № 1013, яка вимагає, щоб у межах передбачених коштів держбюджету, місцевих бюджетів і власних коштів керівники органів влади вжили заходів для підвищення з 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів, перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов’язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 року, із тим, щоб розмір підвищення всіх складових зарплати в сумі для кожного працівника в грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити в грудні 2015 року.

 І тут теж очевидна гра з цифрами й сумами, яка напередодні закінчення бюджетного року й необхідності вже за декілька днів реєструвати бюджетні фінансові зобов’язання із зарплати перетвориться на кошмарні дні для бухгалтера…

Попри це ми спробуємо цьому дати раду й уже найближчим часом підготуємо для бухгалтерів оглядовий коментар до Постанови № 1013 і нових правил індексації зарплати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»