Підключити електроустановку об'єкта закінченого будівництва, який приймається в експлуатацію, до електричної мережі може власник мереж.

Здійснюють підключення на підставі договору про постачання електричної енергії (договору про спільне використання технологічних електричних мереж, про технічне забезпечення електропостачання споживача).

Достатньою умовою для укладення договору про постачання електричної енергії та підключення до електричних мереж електроустановок є надання замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (для об'єктів, що належать до I і III категорії складності) або сертифіката відповідності (для об'єктів, що належать до IV і V категорії складності). А ось здійснювати огляд закінченого будівництвом електроенергетичного обладнання з метою додаткового підтвердження готовності його до роботи представники Держенергонагляду та електропередавальної організації на сьогодні законодавством не уповноважені.

Окрім того, до прийняття електроустановок в експлуатацію замовник згідно з вимогами п. 4.10 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України 25.07.2006 р. № 258, має, серед іншого, підготувати експлуатаційних (електротехнічних й електротехнологічних) працівників, які пройшли відповідне навчання та перевірку знань або укласти договір про надання послуг щодо обслуговування електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією. Для того щоб виконати цю умову, споживач, для укладення договору про постачання електричної енергії, повинен надати енергопостачальнику відповідний розпорядчий документ щодо призначення таких осіб (створення служби, відділу, групи) або договір про передачу електроустановок на обслуговування спеціалізованій організації, яка має таке право.

Лист Держенергонагляду від 22.07.2013 р. № 04/12-3328

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»