Філія підприємства — це відокремлений структурний підрозділ юрособи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

У зв'язку із цим працевлаштування працівника з філії до головного підприємства здійснюється за його заявою шляхом переведення відповідно до ч. 1 ст. 32 Кодексу законів про працю України.

При такому переведенні до трудової книжки вноситься запис із зазначенням посади, на яку переведено працівника, структурного підрозділу головного підприємства й назви головного підприємства.

Зверніть увагу: чинним законодавством не визначено порядку передання трудової книжки при переведенні працівника з філії до головного підприємства. Проте, зважаючи на те що трудові книжки зберігаються в роботодавця й видаються працівнику лише в разі його звільнення, трудова книжка має пересилатися рекомендованим листом філією головному підприємству. Такий висновок Мінсоцполітики робить на підставі положень постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 р. № 301 та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58.

Особливостей оформлення такого переведення працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, чинним законодавством не передбачено.

Лист Мінсоцполітики від 09.08.2013 р. № 219/06/186-12

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»