Новини публікуються мовою оригіналу

Днями був оприлюднений проект Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (№ 3630 від 11.12.2015 р.).

Що тут сказати? Це вже третій документ, який презентовано як проект податкової реформи. По-іншому й не скажеш, адже проектом Закону знову передбачено викласти ПКУ в новій редакції.

Не обов'язково мати евристичний інтелект, щоб зрозуміти, що депутати голосуватимуть за найбільш пролобійований варіант, а не за найкращий із запропонованих. На жаль, усі презентовані законопроекти ніхто не читатиме й не аналізуватиме, бо на це до Нового року банально не вистачить часу!

Ми теж надто не заглиблюватимемось у проект пропонованих змін, адже все рівно детально та вдумливо коментуватимемо той варіант ПКУ, який після голосування у ВРУ підпише Президент. Наразі зупинімося на загальних моментах.

Передбачається, що новий ПКУ набиратиме чинності із 1 квітня 2016 року (норми його побратимів здебільшого хочуть запровадити саме із 1 січня), окрім змін, які впливають на формування дохідної частини бюджету 2016 року та які набирають чинності з 1 січня 2016 року, зокрема, щодо встановлення нових ставок податків і зборів.

Водночас законопроектом передбачається встановлення мораторію на внесення змін до податкового законодавства на період із 01.01.2016 р. по 31.12.2018 р. Зрозуміло: це позитивна новація, але лише за умови, якщо вона прописана. Проте ніхто не забороняє законодавцю знову прийняти чергову нову редакцію ПКУ, де цю норму раптово скасують.

Тож чекаймо на кінцевий результат гонки проектів податкової реформи!

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»