Новини публікуються мовою оригіналу

Починаючи із 13.12.2015 р. нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та можуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна. Це передбачає п. 2 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України від 26.11.2015 р. № 834-VII.

Також цим Законом установлюється, що органи державної реєстрації прав, утворені Мін’юстом, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням КМУ, прийнятим для забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського АР Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними в містах Києві та Севастополі держадміністраціями умов, необхідних для реалізації повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, але не пізніше 30 квітня 2016 року.

Рекомендовано сільським, селищним і міським радам (окрім рад міст обласного та/або республіканського АР Крим значення) забезпечити розгляд на своїх пленарних засіданнях питання щодо прийняття (неприйняття) рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації прав виконавчими органами таких рад і вжиття відповідних заходів, необхідних для реалізації повноважень суб’єктів державної реєстрації прав виконавчими органами таких рад.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»