Новини публікуються мовою оригіналу

Після того, як світ уперше побачив проект урядової податкової реформи (ми про це писали тут), до нього вже встигли внести чимало змін. Наразі проект закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» перебуває на розгляді в Комітеті ВРУ. Основні нововведення на цьому етапі в частині ПДФО, які можуть запрацювати із 1 січня 2016 року, такі:

  • ставка ПДФО не залежатиме від розміру доходу, а буде єдиною (у 2016 році — 18%, із 2017 року — 17%);
  • розмір ПСП, як і раніше, становитиме 50% мінзарплати, однак розмір доходу, який даватиме право на застосування пільги, підвищать. Він дорівнюватиме розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 3,0 (нині — 1,4) та округленому до найближчих 10 грн.

Окрім того, законотворці планують стимулювати населення подавати звітність в електронній формі. Так, у п. 160.1 оновленого ПКУ планують передбачити норму, за якої платники податку в разі подання річної податкової декларації в електронній формі матимуть право зменшити податкове зобов'язання, визначене в такій декларації, на суму, що дорівнює 10% прожиткового мінімуму.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»