Новини публікуються мовою оригіналу

Проект Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» № 3630 від 11.12.2015 р. подано до Верховної Ради. У порівнянні з проектом, який нещодавно був оприлюднений Мінфіном (про нього йшлося в новині «Податок на прибуток: урядовий проект податкової реформи»), низка норм були пом’якшені й деталізовані.

Законопроектом пропонується внести зміни до ПКУ, якими щодо податку на прибуток підприємств передбачається:

  • установлення ставки податку на прибуток на рівні 18% у 2016 році та 17% — із 2017 року (нагадаймо: спочатку йшлося про 20%, у компромісному варіанті знизили ставку);
  • збереження «класичної» моделі обкладення податком на прибуток із одночасним запровадженням із 2016 року дієвого механізму для стимулювання нових інвестицій у країні — «інвестиційного податкового кредиту». Під класичною моделлю мається на увазі визначення бази з податку на прибуток виходячи з бухфінрезультату відкоригованого на різниці (якщо підприємство їх використовує).

Інвестиційний податковий кредит стосуватиметься тих, хто впродовж 2016 року й до кінця 2018 року здійснюватиме капітальні інвестиції. Розмір інвестиційного податкового кредиту з податку на прибуток становить 30% від балансової вартості окремого матеріального активу чи їх сукупності, що відповідають вимогам, зазначеним у проекті, але не більше 50% від розміру податкових зобов'язань за окремий звітний період.

На суму інвестиційного податкового кредиту можна буде зменшити податок на прибуток. Щоправда, лише в разі виконання певних умов.

Але в разі продажу матактиву до спливу 3-річного періоду із дати введення його в експлуатацію платник податку у звітному періоді, коли відбувся продаж, зобов'язаний збільшити свої податкові зобов'язання з податку на прибуток за податковий період, у якому виведено з експлуатації такий матеріальний актив, на суму використаного щодо такого матеріального активу інвестиційного податкового кредиту, а також сплатити штрафні санкції;

  • відмовитися від сплати авансових платежів із податку на прибуток. У проекті передбачено, що навіть задекларовані в декларації за 2014 рік щомісячні авансові внески із початку 2016 року сплачувати не потрібно.

Ми слідкуємо за розвитком подій і триматимемо вас у курсі справи. Адже низка новацій у проекті безпосередньо стосується правила визначення об’єкта оподаткування за 2015 рік, а не лише за 2016 рік. Коли з’явиться фінальна версія змін, поговоримо про них у деталях.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»