Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному порталі ВРУ зареєстровано проект Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (№ 3630). За основу документа взятий проект податкової реформи, розроблений Мінфіном.

У частині регулювання єдиного податку в результаті доопрацювання проекту Мінфіну (детальніше про останній — див. новину «Як виглядатиме спрощена система оподаткування за урядовим проектом податкової реформи») наголосимо на таких змінах:

1) базою оподаткування для платників єдиного податку групи «B» є оподатковуваний дохід, який розраховується як різниця між отриманим доходом, визначеним відповідно до вимог цього розділу, та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта.

Розмір коефіцієнта становить:

  • 0,85 — у 2016 році;
  • 0,85 — у 2017 році;
  • 0,65 — у 2018 році;
  • 0,45 — у 2019 році й надалі.

Порівняно із проектом податкової реформи Мінфіну, доопрацьований проект не передбачає зменшення доходу єдинників групи «В» на суму податкової соціальної пільги, а розмір коефіцієнта збільшено на 0,05 порівняно із попередніми показниками.

2) змінено розмір ставки єдиного податку для групи «В»: як і раніше, вона дорівнюватиме розміру ставки ПДФО й становитиме: у 2016 році — 18 %, починаючи з 2017 року — 17%;

3) уточнено, що платники єдиного податку групи «В», обсяг доходу яких у першому календарному кварталі 2016 року перевищить 1 млн грн, застосовуватимуть РРО з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

Також передбачено, що 75% вартості РРО, придбаних після 1 січня 2016 року платником єдиного податку груп «А» та «В», компенсується платнику єдиного податку, у т.ч. — за рахунок коштів місцевих бюджетів за місцем податкової адреси такого платника єдиного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»