Новини публікуються мовою оригіналу

Із метою імплементації в національне законодавство останньої редакції Рекомендацій FATF Держфінмоніторингом розроблено відповідний проект Закону.

Верховною Радою України прийнято 14 жовтня 2014 року Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», що набрав чинності 6 лютого п.р. Прийнято 10 постанов Кабінету Міністрів України, у т.ч. — 2 спільно з Національним банком України, 15 наказів Міністерства фінансів України, із них — 6 спільних з іншими державними органами.

Держфінмоніторингом протягом березня 2014 – листопада 2015 років підготовлено й направлено до:

  • Генпрокуратури — 129 узагальнених матеріали та 336 додаткових узагальнених матеріали;
  • МВС — відповідно 230 та 91;
  • ДФС —133 та 63;
  • СБУ — 219 та 73;
  • Служби зовнішньої розвідки —1 узагальнений матеріал.

У вказаних матеріалах загальна сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані: з легалізацією коштів становить 309,3 млрд грн; з учиненням іншого злочину, визначеного КК України, — 65,4 млрд грн.

Держфінмоніторингом здійснюється співробітництво з підрозділами фінансових розвідок 138 країн світу. Підрозділами фінансових розвідок інших країн повідомлено про замороження активів колишніх високопосадовців і пов’язаних із ними осіб на суму 107,2 млн дол. США, 15,9 млн євро і 135 млн швейцарських франків, зокрема, у таких країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

Держфінмоніторингом  підготовлено й направлено до правоохоронних органів України 116 матеріалів (із 1275 узагальнених і додаткових узагальнених матеріалів) щодо фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму чи проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи зміни меж території або державного кордону України на загальну суму 5,1 млрд грн.

За результатами вжитих заходів щодо попередження та протидії фінансуванню терористичної діяльності (сепаратизму) виявлено й заблоковано кошти на загальну суму в еквіваленті 2,2 млрд грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»