Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне ГУ ДФС — ЦО з ОВП у листі від 25.11.2015 р. № 26024/10/28-10-06-11 нагадало: для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Дані щодо розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок власники земельних ділянок і землекористувачі можуть отримати в підпорядкованих органах Держземагентства України, які ведуть державний земельний кадастр і забезпечують повноту та достовірність відомостей про всі земельні ділянки.

Водночас контролери роз’яснили: якщо рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, прийняте й офіційно оприлюднене відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня поточного року, норми такого рішення застосовуються з 1 січня наступного бюджетного року (із початку планового періоду).

У разі оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, після 15 липня поточного року норми такого рішення застосовуються з 1 січня бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Також фахівці ДФСУ зазначили: ПКУ не передбачено обов’язковості щорічного надання платником земельного податку довідки про розмір нормативної грошової оцінки його земельної ділянки. Така довідка відповідно до п. 286.2 ПКУ в обов’язковому порядку надається лише в окремих випадках: при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку), а надалі — у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки. Подавати оригінал або копію такої довідки (у визначених законодавством випадках) — вирішує платник.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»