Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з обслуговування великих платників у листі від 20.11.2015 р. № 25789/10/28-10-06-11 повідомляє:

«операції з увезення на митну територію України та постачання на митній території України (у т.ч. виробленої на митній території України) продукції оборонного призначення1 за встановленими п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, звільняються від обкладення ПДВ незалежно від того, хто виробляє та закуповує таку продукцію (у т.ч. якщо продукція оборонного призначення постачається за трьохсторонніми договорами, у яких отримувачем продукції є військова частина, а особою, яка оплачує таку продукцію, — благодійний фонд або інший суб’єкт господарювання України), якщо закупівля відбувається для цілей АТО».

1 До продукції оборонного призначення належить озброєння, військова та спеціальна техніка, військова зброя і боєприпаси, спеціальні комплектувальні вироби для їх виготовлення й експлуатації, матеріали та обладнання, спеціально призначені для їх розроблення, виготовлення чи використання, спеціальні технічні засоби (п. 9 ст. 1 Закону України «Про державне оборонне замовлення» від 03.03.1999 р. № 464-XIV).

Зокрема, до переліку продукції оборонного призначення, визначеного п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ, до якого застосовується режим звільнення від обкладення ПДВ, належить продукція за кодами УКТ ЗЕД групи 93, окрім включених до товарних позицій 9303–9304, а також 9305 (тільки призначених для виробів товарних позицій 9303–9304), 9306 90 90 00 та 9307.

Окрім того, додамо, що норми п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ не поширюються на продукцію оборонного призначення, яка:

  • має походження з країни, визнаної державою-окупантом та/або визнаною державою-агресором по відношенню до України,

або

  • увозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України.

Із метою застосування пільгового режиму обкладення ПДВ відповідно до п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ необхідно:

  • у Договорі на поставку продукції оборонного призначення зазначити, що вказана продукція постачається для використання в оборонних цілях при проведенні антитерористичної операції та/або при запровадженні воєнного стану;
  • під час митного оформлення зазначеної категорії товарів застосовувати код звільнень від сплати ввізного мита та ПДВ«164».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»