Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області нагадує: фізичним особам — підприємцям для обрання чи переходу на спрощену систему необхідно подати заяву до контролюючого органу. Така заява надається в один із таких способів:

  • особисто платником податків або вповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
  • державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи — підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

При цьому якщо зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для групи 1 або 2, то вони вважатимуться платниками єдиного податку з 1-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Для обрання новоствореними суб’єктами господарювання спрощеної системи оподаткування й ставки єдиного податку, установленої для 3-ї групи (без сплати ПДВ), необхідно протягом 10-ти днів із дня державної реєстрації подати відповідну заяву. Тільки в такому випадку вони вважаютимуться платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Крім того, відповідно до пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, установлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р. XIV ПКУ.

Детальніше дізнатися про особливості переходу на спрощену систему оподаткування можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, категорія 107.01.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі
м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»