Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 ПКУ, фізичні особи — підприємці, які провадять діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року в строки, установлені для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі із податку на доходи.

Форму декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міндоходів України «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» від 11.12.2013 р. № 793 (даліподаткова декларація).

Фізичні особи — підприємці, зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато цю діяльність. Уперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи на дату державної реєстрації підприємця.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено: податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу чи календарному півріччю (у т.ч. у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, котрі до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для групи 1 або 2, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Отже, якщо новостворена фізична особа — підприємець перейшла на спрощену систему оподаткування в наступному місяці чи кварталі, у якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, то така особа має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі
м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»