Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державну службу» (законопроект № 2490). Про це повідомляється на сайті Парламенту.

Судячи з тексту законопроекту, підготовленого до другого читання, у частині оплати праці він передбачає, зокрема, таке:

1. Посади державної служби з метою встановлення розмірів посадових окладів поділяються на 9 груп.

2. Схема посадових окладів на посадах державної служби визначається щороку КМУ під час підготовки проекту закону України про Державний бюджет України на наступний рік з урахуванням юрисдикції державних органів, а також виходячи з того, що мінімальний розмір посадового окладу групи 1 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, становить не більше 7 мінімальних розмірів посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного чи декількох районів, міст обласного значення.

Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного чи кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом (норма буде чинна з 01.01.2019 р.).

3. Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 3% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50% посадового окладу.

Розмір надбавки за ранг державного службовця визначається КМУ під час затвердження схеми посадових окладів на посадах державної служби.

Виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця встановлюється керівником державної служби для державного службовця за поданням його безпосереднього керівника в розмірі 50% посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця.

Фонд преміювання державного органу встановлюється в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці (норма буде чинна з 01.01.2019 р.).

4. Видатки на реалізацію положень цього Закону в 2016 році здійснюються в межах коштів, передбачених Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного чи декількох районів, міст обласного значення, становить:

  • із 1 січня 2017 року — 1,25 розміру мінімальної заробітної плати;
  • із 1 січня 2018 року — 1,5 розміру мінімальної заробітної плати;
  • із 1 липня 2018 року — 1,75 розміру мінімальної заробітної плати.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»