Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФС України в системі «ЗІР» (підрозділ 115.03) надали відповідь на таке запитання: чи є можливість торгувати алкоголем, якщо у великому торговому приміщенні (понад 20 кв. метрів) у суб’єкта господарювання орендовано менше 20 кв. метрів площі?

Податківці наголошують: можливості торгувати алкоголем немає (окрім торгівлі пива, оскільки реалізація пива здійснюється без обмеження площі).

Згідно із абз. 14 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР, місце торгівлі алкоголем — місце реалізації товарів, у т.ч. на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування для тютюнових виробів і пива не обмежується площею. Але для алкогольних напоїв (окрім пива) торговельна площа має становити не менше 20 кв. метрів, бути обладнана реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або мають бути наявні книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), у яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів незалежно від того, чи оформлюється через них продаж інших товарів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»