Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс із ОВП у листі від 30.11.2015 р. № 26146/10/28-10-06-11 розглянуло питання щодо обкладення податком на прибуток і врахування від’ємного значення від патентованої діяльності минулих періодів.

Зокрема, п. 152.2 ПКУ в редакції, чинній до 01.01.2015 р., було передбачено, що платник податку на прибуток, який здійснював діяльність, що підлягала патентуванню, був зобов’язаний окремо визначати податок від кожного виду такої діяльності й окремо визначати податок від іншої діяльності. Із цією метою такий платник повинен був вести окремий облік доходів, отриманих від діяльності, що підлягала патентуванню, та витрат, пов’язаних із провадженням діяльності з урахуванням від’ємного значення як результату розрахунку об’єкта оподаткування.

Тож тепер податківці повідомляють: від’ємне значення об’єкта оподаткування від патентованої діяльності, що виникло в попередніх звітних (податкових) періодах, ураховується в складі загального від’ємного значення об’єкта оподаткування, що зменшує фінрезультат до оподаткування відповідно до положень пп. 140.4.2 ПКУ у вигляді різниці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»