Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області інформує.

Статтею 119 Кодексу законів про працю (даліКЗпП) передбачені гарантії, зокрема, для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду чи до дня фактичної демобілізації. За такими працівниками зберігаються місце роботи, посада, і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному КМУ.

КМУ постановою від 04.03.2015 р. № 105 (даліПостанова № 105) затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці… (даліПорядок), який набрав чинності 17.03.2015 р.

Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок і в межах коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Відповідно до пп. «и» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Зважаючи на зазначене вище, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді компенсаційних виплат, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відповідно до Постанови № 105, не включається до оподатковуваного доходу таких працівників, тобто не обкладається податком на доходи фізичних осіб.

Детальніша інформація та відповідне питання — відповідь розміщено в підкатегорії 103.02 (об’єкт оподаткування) категорії 103 (податок на доходи фізичних осіб) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням  у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі
м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»