Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне ГУ ДФС — ЦО з ОВП у листі від 01.12.2015 р. № 26238/10/28-10-06-11 нагадало: з метою отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного в якості сировини для виробництва алкогольних напоїв (окрім виноматеріалів), суб'єкт господарювання — виробник зобов'язаний:

  • сплатити податок

або

  • подати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням податковий вексель1, який є забезпеченням виконання зобов'язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи із дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

1Податковий вексель, авальований банком (податкова розписка), — простий вексель, авальований банком, що видається векселедавцем, зокрема, до отримання з акцизного складу спирту етилового та є забезпеченням виконання ним зобов'язання сплатити суму акцизного податку у визначений ПКУ строк.

Водночас контролери наголосили: виключний перелік підстав для зменшення первісно визначеної в податковому векселі суми акцизного податку передбачений ст. 225 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»