Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс із ОВП у листі від 26.11.2015 р. № 26057/10/28-10-06-11 нагадало: п. 2 підрозділу 2 р. XX ПКУ визначено:

«тимчасово, до 01.01.2019 р., звільняються від сплати ПДВ операції з постачання техніки, обладнання, устаткування, визначених ст. 7 Закону України «Про альтернативні види палива» від 14.01.2000 р. № 1391-XIV (далі — Закон № 1391-XIV), на території України, а також імпорт за кодами УКТ ЗЕД, визначеними ст. 7 Закону № 1391-XIV, техніки, обладнання, устаткування, що використовуються для реконструкції існуючих і будівництва нових підприємств із виробництва біопалива та для виготовлення й реконструкції технічних і транспортних засобів із метою споживання біопалива, якщо такі товари не виробляються й не мають аналогів в Україні, а також технічних і транспортних засобів, у тому числі самохідних сільськогосподарських машин, що працюють на біопаливі, якщо такі товари не виробляються в Україні».

Окрім того, податківці зауважили: у разі порушення вимог щодо цільового використання зазначених товарів платник ПДВ зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, що мала бути сплачена в день увезення таких товарів.

Також у такому випадку на платника ПДВ чекає пеня, нарахована на суму ПДВ, виходячи із 120% облікової ставки НБУ, що діяла на день збільшення податкового зобов’язання, та за період із дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкових зобов’язань (п. 2 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»